| steffk a întrebat:

Salut, am fost la o statie itp, mi-a zis ca nu poate sa-mi faca deoarece nu am luminile la numarul functionale, "defecte, nu se aprind " Eu am crezut ca nu e problema cu acele lumini, daca era o pozitie sau altceva intelegeam. Vreau doar sa stiu daca e o problema cu ele sau trebuie sa le fac.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Intai inlocuiesti becurile, cel mai probabil sunt arse. Daca e cazul, poti inlocui si lampa, pana aici nu e rocket science...
Daca nu ai curent in mufa lampii, mergi la electrician.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E problema cu ele. Nu si-au batut joc de tine, trebuie sa ai toate lampile functionale.

| mi25 a răspuns:

Pai cum iti citeste politistul nr. de inmatriculare daca nu ai lumina, atunci cand esti in mers? Numerele de inmatriculare sunt pentru indentificarea asinii.
Daca zici ca nu este o problema, ca nu se vad numerele pe timp de noapte, atunci de ce sa le mai punem pe masina, ca se poate sa nu fie importante nici pe timp de zi.

| goguPatent a răspuns:

Orice defect la instalatia de iluminare insemna ca nu treci ITP.

| UserRo10 a răspuns:

Schimba becurile sau verifica lampile sa nu fie cu contactele oxidate. Eventual pune niste lampi noi si scapoi de orice probblema