| RB26DETT a întrebat:

Salut, am fost lovit recent in partea stanga fata de cineva ce ma depasea, mi-a taiat fata, impactul a fost destul de violent, de atunci masina pare sa traga putin intr-o parte, am fost la service, au tras de toate rotile, masina nu are niciun joc, treaba cu trasul intr-o parte se poate rezolva facandu-i geometria? Daca tin volanul drept masina vireaza foarte usor stanga si daca-l las liber cateodata are tendinta de a vira stanga usor.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Daca șasiul nu e deformat, rezolvi din geometrie roți.

Răspuns utilizator avertizat
| RB26DETT explică (pentru Ionut1492):

Am rezolvat cu tipul fara asigurare, sunt mereu pe drumuri, nu am timp de mers la asigurare in data de x cand are chef asiguratorul sau cand nu stiu ce, pur si simplu nu am timp de asa ceva. Ne-am inteles la o suma de bani ce mi-ar repara partea de tinichigerie si geometria + ca-mi mai si raman, oricum e masina de sacrificiu, nu valoreaza mare lucru, are 22 de ani imediat, planuiesc s-o schimb deci nu ma mai prea intereseaza s-o tin intr-o conditie cat mai buna dpdv estetic, la cati m-au lovit in parcari, lovitura astuia abia ca se observa... O aripa sh o gasesc si la 50-100 de lei, cu putin noroc o gasesc si pe culoare, o geometrie ma costa 60 de lei si tipul mi-a dat 600, daca mai e si altceva stricat, nu cred, exista oricum dezmembrari si pentru masina mea piesele sunt aproape moca...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie facuta geometria.
Cel mai probabil s-a indoit un brat, bieleta, telescop sau capat de bara.