| xXGaBiXx a întrebat:

Salut.
Am fost săptămâna trecută făptaș la un accident de unde au rezultat doar daune materiale (mașina stricata si un stalp rupt). S-a întâmplat de aniversarea mea unde, bine-nteles, am baut 2 pahare de vin.
A apărut politia care, evident, mi-au pus etilotestul, iar la ora aprox 11:20 mi-a iesit 0.43g alcool in aer expirat.
Am fost la spital pentru recoltarea probelor biologice, iar a 2-a probă a fost luată la ora 1 dimineața.
Am vreo șansă sa-mi iasa sub 0.4 in sange? Totusi e o diferenta de 2 ore intre probe.
Vreau sa continui la scoala la subofiteri politie si din cate am inteles daca mi se face dosar penal, nu mai am nici o sansa.

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Cu dosar penal, nici vorba. Legat de sange, este proba clara.

| Violleta2022 a răspuns:

Uite de scoala de Politie, ca ti se intocmeste oricum dosar penal.
Daca stiai ca vrei sa mergi la Politie in viitor, de ce te-ai urcat baut la volan? Ce daca era ziua ta?
Daca omorai pe cineva taman de ziua ta?
In orice caz, este tardiv acum, problele de sange sunt deja la dosar si dosarul tau este deja caz penal, situatie in care poti spune adio la o cariera in armata sau politie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai avut peste 0.4in aer in sange ai dublu. adica de dosar penal. Sa speram ca iese peste 0.8 ca meriti si mai scapam de un inconstient in traficul si asa periculor

| xXGaBiXx explică (pentru suntserios):

Bucura-te de raul altuia si iti garantez ca o sa regreti foarte curand. Nu esti cheie de biserica si oricat te-ai simti de profi

| suntserios a răspuns (pentru xXGaBiXx):

Nu prietene, ma bucur de prostia altuia. Nu ma bucur cand cineva se imbolnaveste, nu ma bucur cand cineva are un accident, nu ma bucur cand casa cuiva ia foc, nu ma bucur cand munca cuiva de o viata e luata de o apa, nu ma bucur cand cineva se trezeste dumineata si isi vede masina bucati in parcare si cu un copac pe ea.

Cand un smecheras trage la masea si pe urma il doare in c.ur de regulile de circulatie si de siguranta celorlalti participani la trafic si este prins si plateste pentru asta... nu doar ca ma bucur, am org.asm, care e accentuat cand il vad cum se vaita ca o fata mare cand mai si ameninta din frustrare.

| Alynescu22 a răspuns:

La sange iti iese aproape dublu nicidecum mai putin chiar daca a trecut 2 ore