| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,am început școala de șoferi, am făcut 4 ore pana acum, instructorul mi-a spus ca o sa trebuiască sa merg sa dau o pretestare in care trebuie sa iau un minim de 20pct…
Dacă nu fac 20 și iau mai puțin ce se întâmpla?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai ai toate sansele sa iei cele 20 de puncte la pretesatre ca doar pui mana serios si inveti Legsilatia Rutiera, nu?
Cu asta se incepe de fapt, ca nu poti eisii in trafic daca nu ai cunsotinte de legislatie rutiera, nestiinda unde etrebuie sa dai prioritate, ce sa ocolesti samd

| UserRo10 a răspuns:

Pretestarea este la mica intelegere. Astfel scoala vrea sa se asigure catusi de cat ca tu ai parcurs cursurile si poti merge la sala fara a te face de ras rau

| outsidethebox a răspuns:

Pretestarea doreste sa identifice capitolele pe care nu le stapanesti corespunzator, ca sa stii ce trebuie sa revezi/inveti mai bine. Pretestarea iti este de folos tie si nu trebuie privita ca un inconvenient. De fapt, iti recomand sa iti iei un set de chestionare cu intrebari tip examen, sa le rezolvi si sa inveti din greselile facute. Succes!