| Colceag a întrebat:

Am luat sala si m-a programat la 4 luni la oras, au trecut deja 2 si nu mai am rabdare, se poate face ceva sa dau mai repede?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune o cerere de reprogramare la serviciul de permise si sa speri ca ti-o aproba.

| Colceag explică (pentru Ioandelasal):

Pai si cum procedez ca nu prea ma pricep

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti sa mergi in audienta la comandant, cu o cerere de reprogramare, cu un motiv bine intemeiat (un accept de la ambasada Japoniei in legatura cu cetatenia, cu bilet de avion cu tot, de exemplu).
Alta sansa nu ai.

| Raul2802 a răspuns:

Iti recomand sa astepti pentru data cand ai fost programat...Degeaba mergi sa te reprogramezi mai repede, pentru ca majoritatea examinatorilor o sa isi zica "asta de ce nu a asteptat pentru data cand a fost programat prima data, e smecher, stai ca-l rezolv", iar sansele ca tu sa treci examenul sunt aproape nule.