| Garoafe a întrebat:

Salut,
Am luat si eu o bordura (cu rotile virate) si acuma roata cu care am lovit este virata catre interior si chiar si volanul sta altfel... Oare trebuie sa schimb ceva pe acolo(brat sau ce piese mai sunt pe acolo) sau merg la cei de la directie si o rezolva.
Raspundeti daca stiti sau vreti mai multe detalii, n-am nevoie de carcoteli.

P.S: Tin sa precizez ca am lovit destul de tare bordura.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu se rezolva doar cu reglaj.
Sigur ai indoit ceva, probabil bieleta de directie. E posibil si sa fie bratul indoit, depinde si de constructia masinii, nu toate au aceleasi piese.
Dupa ce rezolvi directia, cred ca janta si cauciucul au fost si ele afectate, s-ar putea sa bata (vibreze), la anumite viteze.

| CaLyStuu a răspuns:

Ar putea fi ambele, acum depinde de soc. Cel mai bine du-te la un service pentru verificare, si acolo o sa iti spuna exact ceea ce este defect. Sa ghicesti ceea ce este, sunt sanse minime.