| AllinDobre a întrebat:

Salut. Am montat de curând becuri led h4 pe mașină și nu îmi rămâne faza lungă aprinsă. Se aprinde când trag de maneta și se stinge când îi dau drumul. Oare ce ar putea fi? Precizez ca înainte tot led am avut dar s-a ars după vreo 4 5 ani unul și nu am mai găsit același model. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce nu ti-a spus caravaescu insa este ca nu e legal sa pui becuri led din targ daca masina ta nu a fost omologata in acest sens.
cand sunt becuri din targ? cand costa 150-200 de lei perechea, originale pe led costa cateva sute de euro perechea la masinile care vin de fabrica cu faruri led, de ce? vin cu modulatoare electronice happy
e pe acelasi principiu pe care multi isi puneau becuri xenon pe faruri care nu aveau lupa, farurile lor fiind pentru becuri cu halogen
s-ar putea sa nu mearga pentru ca nu au canbus ori pentru ca sunt diferite ca si Watti fata de ce stie ECU tau, nu sunt specialist
Dar cum ziceam daca masina nu a venit cu astfel de becuri OEM nu este in regula, daca a venit atunci e chestia de recunoastere, oricum nu poti pune orice chinezarie, unele au luat foc pentru ca se supraincalzeau, este stiut faptul ca becurile led au nevoie de racire

| carevaescu a răspuns:

Nu e de la bec.