| fcblaturi a întrebat:

Salut,am nevoie de o lamurire in privinta cumpararii unei masini sh.A fost luata in leasing persoana juridica, vanduta la persoana fizica dar cu handicap care este scutit de taxe si de tva etc.Este posibil ca masina sa nu aiba tva platit si daca o cumpar (persoana fizica) sunt obligat sa platesc tva la masina? ..Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta ca nu a fost platit TVA anterior. Tu o cumperi de la o persoana fizica asa ca nu trebuie sa platesti TVA.