| alexandrualex145 a întrebat:

Salut, am numere roșii la o mașină iar în momentul în care m-am dus după cele negre, a apărut o problema cu programarea și nu am putut sa le iau. Numerele au expirat dar am înțeles ca se prelungește valabilitatea cu 90 de zile. Mai am nevoie de acte adiționale sau de alte numere roșii pentru a circula în continuare cu cele expirate? Sau nu mai am nevoie de niciun act în plus și se prelungește de la sine?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine întreaba i pe cei de la care i ei numerele negre ei cunosc cel mai bine legea si decat sa i ei amenzi sau permisul suspendat îi suni maine si afli

| mihai69 a răspuns:

Nu se prelungește nimic; dacă mergi cu mașina în continuare, riști dosar penal pentru conducerea unui autovehicul neînmatriculat.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Daca au expirat nu ai voie sa mai circuli cu ele. Pentru a circula in continuare ai nevoie de alte numere rosii pana le scoti pe cele negre. Nu se prelungeste nimic de la sine.