| andrei690 a întrebat:

Am o dacia papuc si am schimbat discul de frana pe partea dreapta fata plus garnituri la ambii etrieri, aerisit dar problema este ca una din roti ramane blocata: daca se deblocheaza pe stanga, se blocheaza pe dreapta si invers. Care credeti ca este problema?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica ai schimbat doar un disc? esti constient ca asa ceva nu se face nu?

cum ai vrea ca masina sa mai franeze cum trebuie in momentul in care forta de franare este distribuitat total diferit pe cele doua roti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era ideal sa inlocuiesti ambele discuri si sa montezi placute noi deoarece asa este posibil ca rotile sa franeze putin diferit, dar problema descrisa de tine provine de la pompa de frana.
https://www.youtube.com/watch?v=FNq9hn5kZuE