| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Am o dacia solenza si nu mai imi merge butonul de inchidere si deschidere a usilor si nu stiu ce sa fac.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bateria telecomenzii s-a terminat. Baga cheia in usa si vezi daca le deschide pe toate si daca le inchide pe toate, daca merge e problema bateriei, daca nu problema vine din cauza sistemului centralizat al inchiderii/deschiderii portierelor.

| Vanatoru_Vanatoru_1998 a răspuns (pentru mgtow):

Pai nu merge inchisa/deschisa nici din butonul din bord (cel de langa casetofon) si nici din cheie (sistemu ei venita din fabrica)

| mgtow a răspuns (pentru Vanatoru_Vanatoru_1998):

Atunci cheama plataforma sa o duca la un atelier mecanic sa vada problema. Cel mai sigur e defecta instalatia centralizata a portierelor.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

Pe bune, crezi ca are nevoie de platforma ca nu merge un buton din bord? ce dracu

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

Ma lasi daca omul nu poate sa deschida usile ce te bagi tu? Ai cumva o cheie speciala sa i le deschizi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Raspunsul e pentru Soferul cel inteligent care te a sfatuit sa duci masina pe platforma si care mi a dat ignore dupa ce si a dat seama ce tampenii spune.

"avand in vedere raspunsurile tale de pe aici ma indoiesc ca tu gandesti inainte sa raspunzi.

In primul rand omul zice clar "nu merge inchisa/deschisa nici din butonul din bord". Oare tu cum crezi ca a ajuns la butonul ala daca nu poate sa deschida usile... a si inca ceva, e o nenorocita de Dacie... are cheie, si daca nu stiai te informez eu, masinile se pot deschia si cu cheia nu doar cu botunul de pe telecomanda"

| Nasui_Vasile_Marian_1992 a răspuns:

Te duci la un meserias care se pricepe la un mecanic auto

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca te duci la un mecanic auto, iti desface fetele portierelor, se uita pe la fire, sigurante, nu-ti rezolva nimic si iti cere 30-40 lei pentru consultatie. Du-te la un electrician auto!