| Drew_Catalin_1995 a întrebat:

Am o mica intrebare:
-Daca vreau sa pun folie neagra pe luneta si geamurile laterale spate este legal? Adica trebuie sa merg neaparat la un service sa le omologhez?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Este legal atat timp cat e montata la un service autorizat si e pusa folie omologata

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut,trebuie sa fie omologat totul si folia la geamuri si luneta altfel vei fii amendat si nu cred ca ar fi ok pentru tine

| mgtow a răspuns:

Poti pune pe geamul din spate si laterale spate, iar in fata la usi e cu opacitate de 30 - 25% cei care le pun iti elibereaza un act de omologare le zici sa fie omologate. Pune si in parbriz folie de protectie UV asa vara se mentine racoare in masina, mai bine toate foliile sa contina protectie UV