| dreeionut a întrebat:

am o problema, am cumparat o masina am facut act de vanzare cumparare pe numele tata-lui meu am scos un set de numere rosii cand sa il scot pe al doilea nu am mai gasit actele, tot ce a mai ramas e copie dupa certificat care e in italiana. voi reusi sa fac rost de acte, si cum procedez? FUNDA pentru luminare

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa mergi la RAR/SRPCIV pentru a remedia problema, sau incearca sa iei legatura cu fostul proprietar ca sa iti inmaneze actele care lipsesc. Asta e problema sa cumperi masina de la altcineva instrainata, te astepti la orice minune.

| dreeionut explică (pentru mgtow):

Vreau un raspuns concret, nu site-uri

| dreeionut explică (pentru mgtow):

Fostul proprietar e matusa mea actele le-am avut pe toate

| mgtow a răspuns (pentru dreeionut):

Oricum e concret ce am zis, altundeva nu ai unde sa mergi, cei de la srpciv in baza de date vor cauta ceea ce lipseste si vor zice ce ai de facut sau te trimit la RAR. Pentru ca sant singurii care se ocupa cu hartiile auto.