| Musteata_Marian_1974 a întrebat:

Salut.Am o problema cu casetofonul original al masinii audi a4 b5 an 2001. Am scos borna si a aparut pe ecran SAFE. Am codul dar cand apas pe cele doua butoane RDS si TP nu imi apar cele 4 liniute pentru a introduce codul... Ce sa fac? Va rog o solutie.

1 răspuns:
| BogdăneI a răspuns:

Incearca sa decuplezi borna de la baterie.
Ca sa-ti apara liniutele tine apasat concomitent pe RDS si TP.
Iar codul, in caz ca nu sti, se va introduce folosind tasta 1 pentru prima cifra, tasta 2 pentru a doua cifra, tasta 3 pentru a treia si tasta 4 pentru ultima. Daca ai de exemplu 5678, apesi de cinci ori pe prima tasta, de 6 ori pe a doua de 7 ori pe a treia si de 8 ori pe a patra.