| mihai22222 a întrebat:

Salut am o problema cu direcția la tractor 650 în partea stânga merge foarte bine dar în dreapta cam greu știe cineva cu se reglează distribuitorul de direcție e singura problema care o am la el

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi defect distribuitorul.

| Adikis a răspuns:

Asa este la toate U650. In stanga merge bine si in dreapta mai greu.Nu prea ai ca ii face. Am un U650 aproape nou, din 2004, este in stare perfecta, directie merge rezonabil, dar totusi in stanga merge mai usor decat in dreapta.

| mihai22222 explică (pentru Adikis):

Nu stiu eu ma apuc sa reglez poate reusesc

| Adikis a răspuns (pentru mihai22222):

Poti incerca cu damfus ( nu stiu sigur cum se scrie), iti faci directia sa meaga de o dai cu degetul mic pentru maxim 10 milioane, cu defectul ca directia nu merge deloc cand ai motorul oprit

| mihai22222 explică (pentru Adikis):

Nu-i problema ca am cilindru doar îmi mai trebuie o pompa hidraulica so leg la volan dar nu știu cum sa fac

| Adikis a răspuns (pentru mihai22222):

Din cate am vazut la cateva tractoare, cilindrul se pune undeva vertical pe axul din fata si pompa se pune la capatul axului volanului. Mai exista modalitatea sa iti pui pompa la volan si sa lasi cilindrul existent acum pe tractor, cel de la directia actuala.

| mihai22222 explică (pentru Adikis):

Sa vad ca pe la mine nu are nimeni asa ceva pe tractor știu ca poți alimenta pompa care vine legata la volan de la pompa hidraulica sau sa ii mai faci un rezervor de ulei mai sus fata de pompa care vine legata