| SkillDuTigre a întrebat:

Salut! Am o problema la masina de cand am cumparat-o am un passat b6 din 2007 sedan. Boxele pe spate si tweeterele merg impecabil insa boxele de bass pe fata merg dar se aud foarte prost si mai ales le distorsioneaza pe toate. Am schimbat intre timp boxele de bass de pe fata crezand ca sunt arse dar nici o rezolvare, se aude la fel. Repet cand pornesc muzica le distorsioneaza pe toate. Si tin sa mentionez am scos mufele de la boxele de bass de pe fata si cand setez din navigatie sa se auda in toata masina, se aude la fel de distorsionat. Problema de cablaj sau? Va rog orice raspuns e bine venit. Dau funda!

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dacă erau arse nu se auzeau.

Problema e amplificatorul din radio.

| KovacsB a răspuns:

Cel mai probabil navigatia are probleme.Sau amplificatorul daca masina are asa ceva.