| Ovidiu2373 a întrebat:

Salut! Am o problema la mașină, mai exact când țin ambreiajul călcat și accelerez se aude ca un fâsait in partea dreapta jos, sunetul nu se mai aude atunci când ambreiajul nu e călcat... Ce sa fie?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Rulmentul de presiune. Nu o mai tura cu ambreiajul calcat.

| Ovidiu2373 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

O sa încerc, dar mi e greu pentru ca la plecare trebuie sa ma folosesc de accelerație ca e benzina. și încă ceva, tot rulmentul de presiune sa fie și când e la relanti? Se aude o bătaie la motor, apăsând ambreiajului dispare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ovidiu2373):

Rulmentul sau altceva din kitul ambreiaj. Poate fi si volanta, daca e cu masa dubla.