| kostinell a întrebat:

Salut,am o problema la masina ( un cielo ) ..nu am pornit-o de cateva zile deloc iar azi cand am pornit-o imi da cu fum negru si se aud bubuituri si imi sare filtrul de aer in capota(se desfac clemele). Abia am pornit-o,o porneam se oprea (asta pe benzina, pe gaz nu merge deloc) ..pana s-a mai incalzit. dupa care pe gaz incepea sa dea cu bubuituri din astea si sa imi arunce filtrul. aaa si am observat ca din cand in cand imi face o scanteie pe releul ala ( sau ce e el) prins pe caroserie in care intra un fir de la delco.? Ce pot fi toate semnele astea...Astept pareri, multumesc!

1 răspuns:
| EddiWeed a răspuns:

Consulta un mecanic priceput, poate din cauza frigului se'a fisurat, rupt, spart sau defectat ceva