| kostinell a întrebat:

Salut,am o problema la masina ( un cielo ) ..nu am pornit-o de cateva zile deloc iar azi cand am pornit-o imi da cu fum negru si se aud bubuituri si imi sare filtrul de aer in capota(se desfac clemele). Abia am pornit-o, o porneam se oprea (asta pe benzina, pe gaz nu merge deloc) ..pana s-a mai incalzit. dupa care pe gaz incepea sa dea cu bubuituri din astea si sa imi arunce filtrul. aaa si am observat ca din cand in cand imi face o scanteie pe releul ala ( sau ce e el) prins pe caroserie in care intra un fir de la delco? Ce pot fi toate semnele astea...Astept pareri, multumesc!

6 răspunsuri:
| StRuMP a răspuns:

Are un inceput de deceslaughing! ..sau poate ai calutii naravasi si dau cu copita in capotalaughing)

| robert232 a răspuns:

Poate ai o broblema la motor cel mai bine ar fi sa al duci la un service auto ai incercat sa ai pui ulei parerea mea cel mai bine dul la service

| CristiTm2 a răspuns:

Ai antigel in ea? sau apa? Poate merge in 3

| kostinell explică (pentru CristiTm2):

Da,am antigel in ea

| kostinell explică:

Oare o fi un dop de gheata? Tocmai am luat-o din service.

| robert232 a răspuns (pentru kostinell):

Nu se stie niciodata ar fi mai bine sa verifici bafta