| Sentry a întrebat:

Salut, am o Skoda Fabia 3 cu motor de 1.0 benzina aspirata. Mi s-a aprins lampa de control al motorului(check engine) intermitent pentru 2 secunde acum 4 luni. Astazi dupa ce am pornit motorul s-a aprins din nou intermitent pentru vreo 7 sau 8 secunde. Ciudat este ca palpaie pentru cateva secunde apoi efectiv dispare totul si revine la normal. Ce credeti ca ar putea fi? o eroare? bobina de inductie? Multumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu o pui pe tester?

| AnthonyWhite a răspuns:

Ca orice inginer si mecanic... nu exista ghicitori in astfel de situatii. poate sa fie 1000 de lucruri

trebuie conectat testerul pentru a vedea ce spune.

fara discutii!

| Alexinn0 a răspuns:

Iti recomand 2 opțiuni
1. Este puțin mai costisitoare, dar și cea mai indicata
Sa o duci intr-un service pentru o diagnoza
Sau
2. O opțiune mai puțin costisitoare
Sa iti achiziționezi un dispozitiv de diagnoza OBD2 și sa ii faci singur o diagnoza