| teodore15 a întrebat:

Am o skoda fabia din 2001, i-am scos senzorul de temperatura de la motor si fiind sup presiune a improscat, dupa ce l-am scos am gasit si o garnitura de la senzor, nu mai stiu ca o pun inapoi pentru ca,canalul de unde am scos senzorul e mai mic decat garnitura si acum ma tem sa nu piarda apa masina. Spune-ti-mi va rog cum trebuie procedat cu garnitura. Eu dupa ce am scos senzorul m-a stropit cu apa si din reflex m-am ferit,nu am vazut de unde a iesit garnitura, dupa aceea am gasit-o jos langa masina si nu mai stiu sa o pun la loc.

2 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Stai asa... de ce ai scos senzorul de temperatura? mergi la mecanic imediat. El stie mai bine... De-asta exista mecanici pe lumea asta, ca ei sunt pregatiti, nu ca orice gigel care se crede mecanic.

| RobertBalanta a răspuns:

Cumpara alta garnitura ca aceasta sa deformat din cauza caldurii.Ia o garnitura ce rezista la temperaturi extreme.