| Cristiaan232 a întrebat:

Salut am o skoda octavia 1 din 2006 alh iar ieri după amiaza s-a aprins martorul abs si am incercat sa o pornesc si nu a pornit care poate fi cauza?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu are nici o legatura ABS cu pornirea.
Doar daca nu ai suficient curent in baterie pentru a porni, ramane si lumina de avarie ABS aprinsa, acesta nefunctionand sub 12v. Dar orice sofer ar sti sa deosebeasca o masina defecta, de una cu bateria descarcata.
PS: Octavia 1 e pe locul 2, in topul celor mai proaste masini pe care le-am avut. Passat b5 e "campionul".
PS2: Nu cumperi un b5? E motor AFN (cica mai misto decat ALH), si porneste smug

| alex495 a răspuns:

Detaliaza. Daca merge pornita impinsa e electromotorul. Cel mai bine pui tester