| Sandu_Cristian_Stefan_1977 a întrebat:

Bună ziua, Am o skoda octavia tour 1 din anul 2006.Am o problema cu bujiile incandescente nu se înroșesc.am pornirea foarte grea, martorul din bord sta aprins doar secunde.ce este de făcut.

2 răspunsuri:
| Flo193 a răspuns:

Sa le schimbi, ca sa nu mai ai probleme cu ele. is de pe la 25 de lei in sus. si eu am tot diesel si le-am schimbat nu imi mergeau 2, mai ales ca acum o sa ai cea mai mare nevoie de ele ca deja se lasa frigul.

| Sandu_Cristian_Stefan_1977 explică (pentru Flo193):

Bujiile sunt noi.releul de bujii este nou, senzori de p temperatura este nou.si la fel este pornirea.doar 2 secunde sta martorul aprins la bord.