| Tecarucatalin a întrebat:

Salut am probleme cu turbina la masina. Motor 1.9 dci sa cumpar alta sh sau sa o reconditionez pe a mea? Si daca imi poate spune cineva un.pret la reconditionare.

Răspuns Câştigător
| stefandaniel94 a răspuns:

Cumpara alta buna. Cauta la dezmembrari o masina cu putini km si poti gasi piese super

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Comentarii aiurea.
Reconditionarea implica inlocuirea axului si a palelor din turbina, iar acest lucru o face total superioara uneia cu uzura.
Pretul e intre 1000 si 2000 de lei.
Au patit-o multi, mai ales la Volkswagen, sa puste toate turbinele sh, in cateva zile, pe cand alea reconditionate duc ani buni, ca una noua. Nu arunca banii pe gunoaie.

| OldSoul a răspuns:

O reconditionare duce pe la 1000 de lei.
Personal sunt putin sceptic referitor la reconditionare, si se pare ca nu sunt singurul.
Daca ai avea garantia ca gasesti o turbina SH in stare buna, da, eu zic ca merita sa pui una sh, dar daca nu gasesti, asta e buna si o reconditionare.

| alexwahl a răspuns:

De unde stii ca ai probleme la turbina? Nu sunt de acord cu reconditionarea.

| Tecarucatalin explică (pentru alexwahl):

Coate foarte mult fum albastru lipsa putere, ulei furtun intercooler