| Clau_Claudio_1998 a întrebat:

Am rămasă fără ulei in baie la un golf 4 ASV. Oare s-a dus motorul? Problema este ca am mers ceva timp pana s-a oprit. Dupa am pus cam 500 ml de ulei și i-am dat puțin o cheie sa văd dacă ma învârte și da dadea sa pornească. Oare dacă ii schimb baia o sa meargă?
Precizez ca nu prea cunosc in mecanica bine.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi ce verdict iti da mecanischenu

| darrio2007 a răspuns:

Schimba motorul nu doar baia. L-ai terminat. Cu 500 ml de ulei nici nu poti spune ca ai pus ulei.

Bula
| Bula a răspuns:

Cred ca trebuie sa schimbi si motorul, nu numai baia de ulei. tongue

| xerxes1 a răspuns:

Merita sa incerci sa-i schimbi baia.
Eu am mers cam 5 km fara ulei si nu s-a intamplat nimic.

| Clau_Claudio_1998 explică (pentru xerxes1):

A-și încerca săi schimb baia, am învârtit de vibrochen și motorul se învârte nu e blocat

| xerxes1 a răspuns (pentru Clau_Claudio_1998):

Oricum trebuie inlocuita.
Poate esti norocos.

| Tinna22 a răspuns:

Ai calat motorul si l-ai stricat laughing

| Tinna22 a răspuns:

Ai pus 0.5 litri de ulei si i-ai dat cheie cand motorul trebuie sa aiba 4, 5 litri in el laughing

| Clau_Claudio_1998 explică:

Salut!
Am reușit sa schimb baie de ulei+ulei+filtru
Motorul a luat-o din a dou cheie și nu nu bate nimic și trage ca înainte doar ca mi-a afecta turbo?
Am fost foarte norocos?
Pe viitor dacă sa mai întâmpla(sper sa nu) sa fiu mai atent