| EdyPn a întrebat:

Salut. Am schimbat uleiul în cutie acum 20k km. Mașina a mers foarte bine dar de câteva zile îmi dă șuturi când schimbă în mers.

Am tampoanele la motor terminate. Nu am știut mi-a spus un Mechanic ieri
Este posibil să fie din cauza la tampoane acele suturi când schimbă?

Mașina este un BMW e90 325D 204 cai din 2010 motor n57

1 răspuns:
| UserRo10 a răspuns:

Tampoane motor si cutie. Verifica si tamponul de pe cardan. De obicei simti niste zmucituri la schimburile de treapta in acceleratie sau daca pleci tare de pe loc