| valentin07 a întrebat:

Sal, am schimbat acum cateva zile uleiul de motor la Oppel astra caravan si acum de fiecare data imi ramane la bord becul aprins la ulei? stie cineva din ce cauza?

9 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da, este o problema frecventa. La Astra Caravan se poate reseta si cu o combinatie de butane pe care nu o mai stiu dar va aparea iar dupa 3-4 mii de km. Ca sa scapi de problema numai pe calculator o poti scoate, pui testerul pe ea si stergi eroarea...

| onasis1961 a răspuns:

Fii mai explicit! Rămâne permanent sau la pornire stă mai mult aprins ca de obicei?

| 0rlando a răspuns:

Vezi că ai pus prea mult ulei.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa ai o pierdere de ulei pe undeva, sau sa fie senzorul defect.

Răspuns utilizator avertizat
| MisterIcs a răspuns:

Fii atent: din cauza faptului că nu ai schimbat uleiul la reprezentanță, becul va rămâne aprins. Mergi la un electrician care îți va pune tester-ul pe ea și o să-ți șteargă eroarea din bord.

Răspuns utilizator avertizat
| MisterIcs a răspuns (pentru claudiu2386):

Fă tu așa cum ți-am zis și ai să vezi. Dacă nu...îmi pare rău că n-am putut să te ajut