| numesiprenume0 a întrebat:

Am si eu cateva nelamuriri despre o dacia logan... Cum se regleaza ambreiajul, de sub capota, cum trebuie sa fie cele 2 piulite(cat mai stranse sau nu)? De ce nu mi se aprind martorii de bord pentru centura(dreapta si nici stanga)?
Mentionez ca beculetele se aprind la punerea contactului...
Ofer funda!

1 răspuns:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

La ambreiaj, ai dat putine detalii, cati km are la.bord de cand ai cumparat-o sau de cand ai schimbat ultima data discul de ambreiaj? Cele 2 piulite trebuie bine stranse impreuna,piulita de langa furca ambreiajului serverste la reglaj,prin strangere,mai strangi ambreiajul,adica il aduci la o pozitie unde iti modifica cursa activa a pedalei de ambreiaj,depinde de tine unde vrei sa iti actioneze mai bine ambreiajul, cealalta piulita, serveste ca rol de contra-piulita, ceea ce asigura prima piulita, aceea de reglaj. Succes.