| Pim_Marius_1989 a întrebat:

Salut am si eu ceva problema cu un opel vectra b 1995 1.8 16v cu check engine. am pus testeru pe ea si mi-a dat senzoru de turatie si de axa cu came. pana sa pun testeru mi se oprea in mers o idee ceva multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
| 13 a răspuns:

Pai cel mai probabil trebuie schimbat senzorul. El are rolul de a trasmite computerului de bord pozitia si viteza axului cu came. Atunci cand se defecteaza, acesta poate trimite informatii eronate sau sacadate si atunci motorul poate merge cu trepidatii sau poate sa se opreasca in timpul mersului.