| Bogdan_Bucur_2000 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare.
Am avut numere rosii 3 luni și asigurare plătită tot 3 luni, după o luna mi-am pus numere permanente, urmând ca in 15 zile să-mi vina talonul.
Acum întrebarea mai este valabilă asigurarea, pe ea scrie ca expira in 12.07. 2021 sau trebuie sa iau alta asigurare pentru numere permanente?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asigurarea RCA este valabila pana la data expirarii, in cazul expus pana in 12.07. 2021.

| badpanda a răspuns:

Asigurarea este valabila dar daca vrei sa pleci din tara ai probleme.
Trebuie sa te duci la o sucursala sa-ti tipareasca alta foaie cu numarul nou al masinii.