| Cosmyno7 a întrebat:

am un scuter aprilia 50cc si mergea bine dar am umblat intr-o zi la filtru de aer ca sa-l curat si l-am pus inapoi. De atunci merge foarte prost, mai ales atunci cand trag acceleratia pana la capat, parca scapa. Furtunul (racordul) de la filtu spre carburator trebuie sa fie etans? Am cautat sa cumpar altul dar fara niciun folos, cel actual are o gaura inspre filtru. Vrea sa stiu macar de ce nu trage cand e acceerat la max.! Scuzati greselile
P.S. As merge cu el la un mecanic dar deacum vine iarna si nu mai am timp.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Da, acel racord trebuie sa fie etans, de acolo poate fi problema.
Ne fiind etans si existand o gaura trage aer fals si de aici toata problema.