| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpb am o problema cu un scuter are set de 80cc, dar nu trage cand ajunge acceleratia in blana moare. aproape toti mi-au zis ca e carburatoru mic de 50cc si de aia nu trage normal.pot sal reglez? sau daca pot pune carburator de Daicie se potriveste?

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

Salut,Schimba-i carburatorul si o sa-ti mearga, s-ar putea sa nu-ti traga bine ca nu-i pusa bine transmisia, cureaua nu sta sus pe ambreiaj, nu se potriveste carburator de Dacie!, funda?

7 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Nu-l schimba regleazal! vezi ca ai doua suruburi L si H mai strange surubul H cu scuterul turat pana merge cum trebuie

| Bybanu a răspuns:

Cum sa pui carburator de masina pe scuter..esti nebun laughing

-daca moare cand dai blana e de la aer.
-mai dai aer
-vezi muzicuta daca e buna

| radoy22x3 a răspuns (pentru Bybanu):

laughing de ce nu se potriveste?

| Bybanu a răspuns (pentru radoy22x3):

Mi se pare aiurea sa pui carburator de masina pe scuter..cred ca are si alt consum. difera jiglere [daca are, habar nu am cum e ala de Dacie]...nush..incearca daca ai

| Cena_Jonh_1998 a răspuns:

Salut da se potriveste

| radoy22x3 a răspuns (pentru Cena_Jonh_1998):

Ai incercat tu sau sti pe cineva care a incercat?

| radoy22x3 a răspuns:

Dar carenele(carcasele de plastic) de motocicleta se potrivesc pe cadrul de fier de la scuter?