| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut. Am și eu o întrebare dacă îmi poate răspunde cineva care se pricepe. Am o skoda fabia 1.2 tdi 2011, si am o problema cu lumina din Bord, mai exact jumătate din partea de jos unde indica cât ai la ora (ceasul indicator) si jumătate din cât arata combustibilul. Imi facaie, se stinge se aprinde, dar doar cu motorul pornit, si in mers. Dacă dau drumul la lumini fără sa pornesc motorul nu facaie nimic. Ce ar putea sa aiba? Mulțumesc

1 răspuns:
| Dgecko a răspuns:

Salut!
Nu ma pricep neaparat, dar din ce stiu eu as crede ca pe undeva "fura" curent sau exista un un contact imperfect pe undeva.
Trebuie verificata de un electrician auto.