| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut. Am și eu o întrebare dacă îmi poate răspunde cineva care se pricepe. Dețin o skoda fabia 1.2 din 2011 si am o problema cu lumina ceasului de bord. Mai exact partea cu kilometrajul. Se aprinde doar jumate din ea. Și din când în când are un facait partea care nu se aprinde. Dă semne sa își revină din când în când dar moare repede. Ce ar putea sa aibă? Oare sa fie și vreo siguranță? Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are un contact imperfect de aceea porneste putin cand vrea el, duo in servis la un electrician auto sa o faca.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Bordu are in spate leduri pentru a lumina. Probabil din cele sa zicem 4-10 leduri din spate unul e ars sau nu e prins bine. O duci la electrician si o rezolva sau schimbi bordu. Din cate stiu, imobilizatorul la masinile din grupul VAG e in bord, deci daca te hotarasti sa il schimbi atunci trebuie programat noul bord si invatata cheia. Bafta!

| Adrian5575 a răspuns:

Lipitura rece la LED-ul respectiv. Mergi la electronist.