| Hutu_Cristi_1971 a întrebat:

De ce mi se taie pedala la o anumită viteză? Am un pasat 2010 euro 5. Mi se aprinde spirala in bord si nu imi mai da voie sa cresc viteza. Spirala se stinge doar dacă opresc motorul si pornesc din nou.

1 răspuns:
| Cristian0884df11 a răspuns:

Heloohappy posibil potentiometrul pedalei de acceleratie .....ar trebui sa faca si in regimul de stationare si ecu care iti arata pe bord e in "limp-mode"!
Fa o diagnoza si am eu o mare banuiala ca va da o eroare legata de turbina, mai exact de controlul presiunii.
Si tot o banuiala am ca acea cadere brusca de putere apare undeva pe la 2800-3000 RPM.
Mult noroc si sfatul meu du-te si fa repede o diagnoza. Numai Binebig grin