| vLooM a întrebat:

Am o intrebare!

Scoala de soferi dupa ce ai terminat orele.
Ai timp 1 an ca sa ei sala si inca 1 an ca sa ei traseul?

Sau ai un an la dispozitie ca sa iei tot sala+ traseu.

Eu am inteles de la instructor ca am timp 1 an la dispozitie sa iau traseul!

Cine ma poate lamuri ii dau funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Este obligatoriu sa dai ambele probe, teoretica si practica, in termen de 1 an de la terminarea scolii de conducere, altfel va trebui sa repeti scoala.
2.Nu este tocmai normal programarea la proba practica (traseu) dar exista explicatia ca sunt putini examinatori si multi candidati. Am vazut aici ca unii sunt programati si la 3 luni sau peste 3 luni, depinde de judet.

| vLooM explică (pentru Ioandelasal):

Pai inteleg poate sunt multi si putini examinatori dar pe mine ma programeaza dupa 2 luni si ceva si pe altul dupa 1 luna si ceva? Totusi nu mi se pare tocmai ok, nu stiu ce o sa fac daca ma programeaza iar dupa 2 luni si ceva cred ca ma cert cu aia, imi plateste mie scoala din nou daca expira, ca vor ei sa ma programeze dupa 2 luni si ceva. straight face

| Ioandelasal a răspuns (pentru vLooM):

Depune o cerere la seful politiei rutiere si solicita sa te programeze mai repede, poate ai noroc.

| suntserios a răspuns (pentru vLooM):

Poti sa te certi... de programat mai repede nu cred ca o sa ai noroc. De vreun an e aglomeratia asta la examenele auto in continuu

4 răspunsuri:
| vLooM explică:

Si inca ceva!

Este normal sa te programeze dupa 2 luni jumate dupa ce ai luat sala sa dai traseul? ( dupa 2 luni jumate... )?