| Neamțu_George_2000 a întrebat:

Am si eu o intrebare legată despre un sistem audio al unei masini de 16 ani, mai exact un Aixam.
Precizez ca i-am schimbat boxele originale (s-au ars efectiv) si casetofonul. Am pus alte boxe de pe o masina si am legat firele la cele vechi de la boxele originale. Ideea e ca dupa cam 45 min de ascultat muzica continuu boxele încep sa bărăie foarte urat si se încălzesc, dupa ce se răcesc funcționează normal.Care ar fi problema?

3 răspunsuri:
| udrescuf a răspuns:

Sa-u supra incalzid te la prea multa muzica si daca ai mai dat si boxele tare... Cam asta ar fi problema.

| Neamțu_George_2000 explică (pentru udrescuf):

Si ce ar trebui sa fac sa nu se mai încălzească?

| udrescuf a răspuns (pentru Neamțu_George_2000):

Sa asuclti muzica mai incet.