| CinevaX a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care detin/au detinut un BMW e30 (ursulet) motor 1.8, 2.0 benzina. Ma gandesc sa achizitionez un astfel de bmw, insa avand in vedere vechimea modelului, ma gandesc foarte mult la consum. Daca imi poate raspunde cineva, serios, fara exagerari, cat consuma ursu` vostru? happy

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de uzura motorului, de stilul de condus, de sofer, de aglomeratie, daca ai rotile echilibrate, daca ai joc in articulatii, daca ai cauciucuri adecvate iarna/vara, asfalt/off road!
- Intr-un oras normal cam 11-12;
- Intr-un oras aglomerat ca Bucurestiul de ex 13-14;
- Afara cam 9-10.
Consumurile date de mine sunt pe o masina bine pusa la punct fiindca ajunge si la 25 un junghi facut zob, daca ai rezervorul spart cat ii dai atat mananca laughing

| rRAzvANn a răspuns:

Un urs consuma cum il conduci, mai bine iti iei o pisica sau un e46. pentru ca un e30 e un sac fara fund