| Mares_Mihai_1987 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare stie cineva din ce cauza numai merg ceasurile de bord la peugeot 406, an 99.Am fost la cineva care a sudat ceva la masina si cand a pus bornele la baterie a uitat sa ia masa de la aparatul de sudura care era inca in priza.De atunci acele a ramas la zero si nu-mi arata nici km la bord.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai verificat sigurantele? Acolo unde sunt ele. Daca nu s-a ars ai o problema mare cu sistemul electronic de la masina.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ti-a scurtciruitat tot bordul electronic.
Posibil sa fii nevoit sa-l schimbi integral.
Asa este cand te scumpesti la tarata, platesti mai mult decat ar fi facut daca te duceai la un serice profesionist.
Acum s-ar putea sa te costa atat de mult un bord, ca mai bine iti iei alta masina!
Un sfat inainte sa o arunci: mergi la un service auto bun si da-o pe mana unui electrician de masini, ca ala stie unde sa se uite si ce sa verifice!