| Feher_Ionuț_2002 a întrebat:

Salut, am si eu o mica problema, am un Gilera Runner VXR 200cc si am schimbat cdi-ul (l-am cumparat sh) si imi da scanteie intrerupta si nu porneste, din ce cauza poate fi?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibile cauze : CDI defect, diferit sau fisurat, poate fura curent pe la fisa sau chiar contact imperfect la masa cdi-ului (firul maro de obicei sau alb, daca asi sti exact modelul de cdi ti-asi spune ) i cearca cu un cdi nou dar mai intai verifica papucii de la cdi sa fie stransi bine si sa faca contact cu pinii acestuia.