| TheDevilOne a întrebat:

Salut, am si eu o nedumerire, mai exact am o masina si circul cu numerele fostului propietar si vreau sa montez o instalatie gpl pe ea, pot sa ma duc eu sa-i fac omologarea sau trebuie sa se duca cel trecut in acte? Trebuie trecut gpl-ul si in talon sau doar in civ.

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Gpl se trece in CIV. La RAR sau la ITP o masina poate fi prezentata pentru orice operatie de catre orice persoana cu buletin, nu trebuie proprietar.