| EuSuntMarius1 a întrebat:

Salut TPU, vineri am transcris mașina și talonul a rămas acolo, numerele fostului proprietar trebuie să i le predau, pot să mai circul cu mașina cu numerele fostului proprietar până se eliberează ale mele? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti circula in mod legal, daca esti prins cel putin vei fi amendat fiindca nu poti prezenta certificatul de inmatriculare.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

NU! Numerele trebueisc predate propietarului, daca sunt pe numele lui, odata ce tu ai transcris masina pe numele tau.
Din pacate, fara numere nu mai poti circula ca risti sa te alegi cu dosar penal.