Întrebare recomandată | Coolboy2021 a întrebat:

Salut, urmează să achizitionez o mașina. Propietarul de la care vreau sa cumpăr masina este trecut in talon, însă in cartea autovehiculului este alt propietar. Dacă difera propietarul dintre talon si cartea mașinii pot inmatricula masina la fisc si la politie? Mulțumesc

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Proprietar legal este cel trecut in certificatul de inmatriculare.

| Coolboy2021 explică (pentru Ioandelasal):

Sa înțeleg că nu am probleme la înmatricularea autovehiculului la drpciv?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Coolboy2021):

Daca ai cumparat masina de la proprietarul inscris pe certificatul de inmatriculare nu vei avea probleme.

| sierra1 a răspuns:

Civ-ul enumerează TOȚI proprietarii deci e ok

| badpanda a răspuns:

Te legi la cap fara sa te doara.
Este clar ca o masina cu probleme la acte este mult mai ieftina.