| hi a întrebat:

Am si eu o problema cu un BMW seria 5, 520i e 39 anul 1999, problema pe care o intampin este cu trapa la acesta si anume o deschid pana pe la mijloc si cand incerc sa o inchid se inchide putin si apoi sa deschide iar si tot asa pana ajung cu ea deschisa la maxim apoi daca incerc sa o inchid functioneaza. Ma poate ajuta cineva va rog frumos, am incercat sa o resetez si tot asa imi face parca o impiedica ceva sa se inchida cand e la mijloc deschisa.

4 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Este fărâmata trebuie sa lovești balamaua aceia cu ceva, da-mi mesaj daca nu rezolvi

| hi explică (pentru Denila123):

Pai de închis se Închide când ea e deschisă la maxim atunci da se Închide doar de exemplu o deschid jumate și când apăs pe buton sa închidă ea da sa se închidă dar parca ceva o bolocheaza bănuiesc și atunci se deschide și mai mult și tot așa pana ajung cu ea sa fie deschisă la maxim atunci abia o pot Închide iar înainte a mers sa o deschid pana la jumate și sa o închid... nu stiu sa fie balamaua de vina sau pe partea electrică? Ma gândesc ca dacă era pe partea electrică nu ar fi mers absolut deloc și mna...

| Denila123 a răspuns (pentru hi):

Balamaua este indoita, pune niste ungere ulei

| Illuminati2016 a răspuns:

Masina e mai veche de 15 ani, la ce sa te astepti