| Razviman a întrebat:

Salut TPU, am o problema cu închiderea la golf 4, atunci cand încerc sa inchid de la usa șoferului nu funcționează, iar cand inchid de la usa din dreapta patesc sa se inchida doar acea usa si restul sa ramana deschise, menționez ca usa de la șofer nu se mai inchide in nici unul din cazuri

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

În cel mai bun caz, ai niște fire întrerupte prin instalația de la uși.
În cel mai rău caz, yalele și eventual modului de confort al mașinii sunt praf, iar înlocuirea lor te-ar costa cât un Golf 5.
De obicei e varianta 2.
Eu le recomand celor cu vag să nu se chinuie să repare închiderea centralizată, pentru că majoritatea care au încercat, au cheltuit bani degeaba. Nici electricienii nu sunt competenti, nici piesele aftermarket nu fac treabă.
Dai vreo 300 de lei pe constatare, încă vreo 400 de lei pe o piesă la nimereală, și pleci din service cu mașina mai defectă decât era.