| danu7zZZ a întrebat:

Salut.
Am si eu o problema, daca se poate un raspuns rapid.
Am ( lucrez pe ) o dacia papuc diesel si nu imi mai inregistraza kilometrii si nici nu imi merge kilometrajul?
Ce sa fie oare?
Sunt la inceput inca.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil e rupt cablul de la kilometraj ca la daciile alea toata treaba e mecanica nu electrica

| danu7zZZ explică (pentru suntserios):

Dacia pe care o am eu e cam jumatate cu jumatate, cam de atunci incepusera si la alea cu electrica.
Oricum luni ma bag sub ea, mai am putina treaba cu ea pana la iarna si o las sa se odihneasca pana la anul' laughing

| viotedy a răspuns:

Ori e rupt cablul ori e scos de sub volan, din spatele ceasului cu kilometrajul.

| danu7zZZ explică (pentru viotedy):

Luni imi dedic toata ziua ei, mai am de umblat si prin alta parte, are mai multe defecte, nu doar unu, de la un timp vad ca nu mai trage bine, poate stiti.

| viotedy a răspuns (pentru danu7zZZ):

Daca-i pe injectie vezi sa nu aiba vreun furtun crapat sa traga aer fals, sa nu aiba motorul putere.