| MeMe123 a întrebat:

Am o problema la masina, nu imi mai merge kilometrajul. De la ce sa fie?
NU am nici o siguranta arsa...

2 răspunsuri:
| costysamp3546 a răspuns:

Fa o incercare : scoate cablul din ceasul de kilometraj, suspendeaza una din rotile fata pe un trepied sau chituc porneste motorul, calca ambreiajul introdu in viteza de preferinta a4a sau a5-a, lasa ambreiajul si verifica daca se invirte cablul, daca se invarte, atunci e defect ceasul, iar daca nu, trebuie va zut pinionul kilometraj este acela in care ai introdus cablul in cutia de viteze, se poate inlocui mai greu, dar nu exagerat, desfiletezi complet surubul de siguranta cu o cheie de 10 pe urma extragi asamblul kilometraj cu un carlig din otel, sa fie de cel putin cinci milimetriin diametru, ma refer la fi5, nu vad szemnul fi pe computer, cred sa-ti fie de folos sfatul inlocuiesti pinionul kilometraj

| MeMe123 explică (pentru costysamp3546):

Cred ca mai bine merg la un service laughing) e prea complicat nici nu stiu cum sa scot kilometrajul din bord