| heiulii a întrebat:

Am si eu o probleme la un logan 1.6 mpi si gpl. Uneori se intampla sa nu porneasca doar daca o accelerez cand dau la automat, iar cand iau piciorul de pe acceleratie se opreste. Asta face si in gaz si in benzina. De la ce poate fi?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De fel pompa dar sant cazuri in care la diagnoza totul e bine mecanicii nu gasesc problema si masina ramane asa, probleme din fabrica care raman traume pentru masina.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Nu ai cum sa pornesti pe gaz, daca ai GPL omologat
2. Regleaza tachetii
3. Curata clapeta de acceleratie
4. Sper ca ai filtre si ulei sub 10. 000km
5. Sper ca nu ai bujiile din 2005

| heiulii explică (pentru NoTurbinaNoGood):

1. Ma refeream ca incercand sa o pornesc si tinand o turata ea intr-un final trece pe gaz dar face la fel
2. Tachetii sunt reglati in iarna
3. Asta voi face azi clapeta plus mpp
4. Filtrele si ulei au 200 km
5. Bujiile la fel ca am crezut ca sunt de la ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Eu cred ca e motorasul pas cu pas.
Daca nu sta pornita fara acceleratie si cateodata se si tureaza inutil.

| heiulii explică (pentru anonim_4396):

La asta ma gandeam si eu voi demonta azi clapeta si mpp sa le curat