| AlexFTWgt a întrebat:

Salut! Am și eu un motor de bicicleta de 100cc, nu am nici 5km parcurși cu el și când merg cu el 300m se încălzește extrem se tare, am pus mâna puțin pe el și mi s-a dus pielița, știți ce problema are și daca se poate rezolva problema? Dau funda!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Răcirea cum o faci?

| AlexFTWgt explică (pentru sierra1):

Este motor in 2 timpi, are chiuloasa termică sau cv gen

| sierra1 a răspuns (pentru AlexFTWgt):

Are tot ce-i trebuie la răcire (lichid, circuite,...)? verifică, acolo pare a fi baiul

| Anonim112211 a răspuns:

Probabil nu ai răcire bună la el, uită-te dacă are lichid se răcire, în caz ca e cu radiator, daca e cu filtru de aer verifică filtrul, dacă nu merge, mergi la mecanic

| AlexFTWgt explică (pentru Anonim112211):

Este motor in 2 timpi, nu are răcire

| AlexFTWgt explică (pentru Anonim112211):

Este motor in 2 timpi, nu are răcire din păcate