| Twit91 a întrebat:

Salut, acum o spatmana si ceva am cazut cu bicicleta si m-am lovit la mana. Mi-am pus o fasa elastica care am strans-o cam tare (mama spune ca din cauza asta mi s-a umflat) si exact azi mi s-a umflat putin sub incheietura, precizez ca incheietura ma doare extrem de putin cand o intind. O sa merg azi si la medic, dar vreau sa aud ce ziceti si voI.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Volsvagan70 a răspuns:

Pai nu cred ca este ceva grav, am patit si eu o gramada, dar daca vrei sa fii sigur du-te la doctor.

| Twit91 explică (pentru Volsvagan70):

Ai patit ceva asemanator cu ce am patit eu?

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Twit91):

Una ar fi cand a jucam fotbal la scoala si m-am ciocnit cu cineva. Am cazut amandoi, eu in cot si el in genunchi. Ma durea foarte tare mana si puteam sa o misc cu greu, mi s-a si umflat putin. Nu m-am dus la doctor dar mi-a trecut durerea de la mana intr-o saptamana, ma durea doar cand apasam.